Programma

Start van de dag

08.15 – 08.45      

Programma

SESSIE 1 - SPIERLETSELS: DIAGNOSE & BEHANDELING

09:00 - 09:10

Inleiding door de voorzitter

 dr. Jan De Neve, AZ Sint-Jan Brugge   

09:10 - 09:30

Sportgerelateerde spierletsels: beeldvorming en casuïstiek

dr. Koen Mermuys, AZ Sint-Jan Brugge  

09:30 - 09:50

Spiervezeltypering bij atleten: relevantie voor blessurerisico en prestaties

Professor Wim Derave, Ugent

09:50 - 10:10

Injecties met plaatjes-rijk plasma (PRP) bij acute musculoskeletale letsel: werken ze?

Professor Dr. J.L. Tol, Amsterdam UMC

10:10 - 10:30

Dry needling: evidentie

Professor Barbara Cagnie, Revaki Ugent

10:30 - 10:50

Blood flow restriction, een meerwaarde in de revalidatie?

de heer Ewoud Jacobs, Ugent

10:50 - 11:00

Vragenronde

moderatoren prof. dr. Koen Peers - dr. Elke Van den Steen 

11:00 - 11:30

Koffiepauze en bezoek aan de standen

SESSIE 2 - TOPSPORT IN COVID-TIJDEN

11:30 - 11:50

Covid-testing in de PRO LEAGUE

dr. Tom Teulingkx 

11:50 - 12:10

Covid en het hart: implicaties voor sporters

Professor Dr. Guido Claessen, KU Leuven 

12:10 - 12:30

Pieken naar de Olympische Spelen in tijden van Covid

dr. Katja Van Oostveldt, Red Lions 

12:30 - 12:40

Vragenronde

moderatoren prof. dr. Luc Vanden Bossche - dr. Mileen Devleeschhouwer 

12:40 - 12:45

Brucosport project: G-sport coach

12:45 - 13:45

Lunch en bezoek aan de standen

SESSIE 3 - ETHIEK IN DE TOPSPORT

13:45 - 14:15

Mentale belasting van de atleet

Interview olympisch roeier Tim Brys - Renaat Schotte                            

14:15 - 14:40

Juridische aspecten van de teamarts

Professor Mr. Johnny Maeschalck, VUB 

14:40 - 15:05

Tot hoever reikt onze autonomie? Over ethiek, vaccinatie en vrijwilligheid

Professor Ignaas Devisch, Ugent

15:05 - 15:30

Extreme druk aan de top: de dunne lijn tussen falen en slagen

mevrouw Els Snauwaert  

15:30 - 16:00

Rondetafel

moderatoren : em. prof. dr. Guy Vanderstraeten - dr. Michel D'Hooghe 

Bestel tickets